niedziela, 3 lipca 2016

~ Kolorowanki dla dorosłych ~

Hejo!

Sprawiłam sobie na ostatnie święta dwie książeczki: "Sztuka kolorowania 1" i "Sztuka kolorowania 2". Obie kosztowały każda po 9,99zł :)


 Do książeczek zakupiłam również dość dużą ilość, dobrych flamastrów(wiem, z opinii na innych blogach i własnego doświadczenia, że lżej się koloruje, a kolory są naprawdę wyraziste.
Ich ilość wynosi 24, są firmy "Bic" z serii "kid couleur'. Łatwo zmywalne jak i nie wysychają tak szybko jak te tradycyjne/zwyczajne.


Zakupiłam również kredeczki(bezdrzewne, dzięki czemu strużyny możemy wykorzystać do cieniowania, a nie od razu po zatemperowaniu - wyrzucać), gdyż chcę używać je na zmianę, łatwiej też cieniować - minusem jest, jak to zawsze bywa, że ręka męczy się szybciej niż przy kolorowaniu flamastrami. Coś za coś :DNad jedną kolorowanką spędzam łącznie kilka-kilkanaście godzin. Włączam wtedy zazwyczaj muzykę klasyczną, która dodatkowo mnie wycisza, na wstępie planuję jakich kolorów i odcieni użyję. Później wraz z czasem i końcowym efektem - buzia się sama uśmiecha coraz bardziej. Czas zabiera, nie myśli się wtedy o tym co zbędne. Po prostu relaks - pełną parą :)

Rysuneczki są przepiękne, a kolorowanie ich sprawia mi niesamowitą radość. Gdy ręce/oczy bolą - robię przerwę kilkugodzinną, a później wracam z powrotem.


 Polecam szczerze - jako miłośniczka takich drobnostek, gdzie można wykazać się inwencją twórczą, jak i po prostu spędzić czas - wracając do tego co się robiło mając po te kilka lat w przedszkolu czy w podstawówce.
W końcu... Wszyscy jesteśmy dziećmi, gdzieś tam w głębi serca. A to co dziecięce - jest przecież najpiękniejsze! :)

Życzę wytrwałości, kombinowania, testowania, ryzykowania - w końcu to zabawa!

4 komentarze:

 1. Skoro tak polecasz to trzeba będzie spróbować:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Potwierdzam i też polecam. A ze swojej strony polecam jeszcze stronkę gdzie można trochę pokolorować za darmo i przekonać się samemu czy zażre;) http://www.e-kolorowanki.eu/kolorowanki-dla-doroslych/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz może jakąś ulubioną kategorię kolorowanek(rośliny, zwierzęta, wzorki)?

   Przydatny link, też pełno kolorowanek z różnymi motywami!

   Usuń

Podziel się opinią na powyższy temat :) Na każdy komentarz odpowiem, bo lubię z Tobą - Czytelniku, wymieniać się opinią czy doświadczeniem! :)